środa, 29 października 2014

Dyplomy dla zwycięzkich uczniów

   Uczniowie klasy III przygotowywali się do konkursu przyrodniczego „Czy znasz nasze lasy” Wyłoniono trzyosobową drużynę w składzie: Marta Malesa, Justyna Kulik i Mateusz Zbiciak.

  Należało wykazać się wiedza teoretyczną o naszych lasach, oraz umiejętnościami praktycznymi. Okazało się, że nasi uczniowie w kategorii SKRZAT zarówno w konkursach drużynowych,  jak i indywidualnych byli najlepsi. Zabłysnęli też umiejętnościami praktycznymi. Bezbłędnie rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt. Nieobce były dla nich odgłosy lasu, tropy i ślady zwierząt.

Systematyczne prace przyniosły efekt.
I Nagroda w I Powiatowym Konkursie Przyrodniczym w kategorii „Skrzaty” oraz w konkursie Sowy- Mądre Głowy”

I miejsce Marta Malesa
II miejsce Mateusz Zbiciak

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem wychowawczyni p. Marii Kosek. Finał konkursu odbył się w Wohyniu. Zwycięzcy otrzymali podziękowania, dyplomy, oraz piękne nagrody rzeczowe.
Organizatorom dziękujemy.

  Ola Kozieł uczennica klasy III zdobyła wyróżnienie w konkursie „ Moja ulubiona postać bajkowa”

  Organizatorem konkursu było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej swojej ulubionej postaci bajkowej.
 Przyznano trzy nagrody rzeczowe za zajęte I, II, i III miejsca, oraz 10 wyróżnień. Cieszymy się z sukcesu Oli  tym bardziej, że jej praca została zauważona przez jurorów wśród 4020 nadesłanych prac z całej polski. Ola pracowała pod kierunkiem wychowawczyni p. Marii Kosek.





sobota, 18 października 2014

WITAMY NA DZIKIM ZACHODZIE! ;)

    7 października 2014 r. o godz. 12.40 w naszym gimnazjum odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez klasę III. Tym razem spotkaliśmy się na Dzikim Zachodzie. Wszystkich zebranych powitali John Wayne i Lucky Luck. Następnie rozpoczęła się pierwsza konkurencja, w której plemiona: "Dżinsów" i "Dzikich Kojotów" przedstawiły swoich członków. Potem klasy musiały się wykazać wieloma innymi umiejętnościami w różnych konkurencjach :
  • rzut ptasimi jajkami
  • tańce przy ognisku
  • sztuka porozumiewania się
  • teleturniej o dzikim zachodzie
  •  indiańskie makijaże i fryzury
  • smaki pustyni
    W ostatnim starciu zmierzyły się wychowawczynie – pani Dorota Latkowska i pani Izabela Smogorzewska – w jedzeniu winogron bez pomocy rąk. Po podliczeniu punktów przez komisję, w skład której weszły: pani Ewa Sidor, pani Justyna Mitura i pani Danuta Karpińska, okazało się, że wygrało plemię "Dżinsów", czyli klasa I b. Jednak wszyscy pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona mieszkańców Wola City, otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze Wcześniej musieli złożyć uroczystą przysięgę. Później rozpoczęła się dyskoteka, która trwała do 18.00. Wszyscy zadowoleni wrócili do swoich domów.
   Oto przedstawienie swoich plemion przez klasy pierwsze:

"Dzikie Kojoty"
  Nasze plemię powstało niezliczoną liczbę lat temu w Ameryce Środkowej. Były to czasy bawołów, bizonów i panowania Wielkich Duchów. Świat wyglądał wtedy jak rozległa zielona kraina szczęśliwości. Imię nosimy po naszym ojcu, przodku, wielkim bracie, pierwszym wodzu „Dzikim Kojocie”. 
  Miał on dary różne i zdolności zaczerpnięte z niebiańskich krain. Mógł kontaktować się ze światem duchowym i władzę miał nad zwierzętami wszelakimi. Jest on naszym opiekunem po dzień dzisiejszy i dzięki temu nasze plemię ciągle ma niezwyciężoną moc i przewagę nad innymi braćmi, mieszkańcami tych ziem.
  Nasz szczep jest stateczny, mądry i majętny. Nasze plemię trwa i będzie trwało przez wiele lat. Z pozdrowieniami Dzikie Kojoty.  
                                                                                                                                      [Jhołk]

*Wódz: Very Mundo
*Zastępca wodza:  Merida Waleczna
*Skarbnik: Nakiczyno Łał
*Angelina Prostolina
*Sokole Oko
*Koko Jumbo
*Władczyni mądrości
*Szatański Lis
*Grzmiący sokół
*Zwinna kuna
*Szalony koń
*Tańczący deszcz

"Dżinsowie"
     Ja Wielki Bizon, Rzecznik Prasowy plemienia "Dżinsów" chcieć wam przedstawić historię nas. I od razu ja powiedzieć, że ja mówić krótko, bo Indianie mało mówić, bo Indianie nie lubić rozmawiać. My, "Dżinsowie" nie mieszkać tu od razu, My zamieszkać tu niedawno, wcześniej My mieszkać w innej wiosce, która zwać się Podstawówka, nas być wtedy więcej, ale reszta się wyprowadzić do innego Plemienia. W tamtej wiosce my mieć błogie życie, my nic nie robić, tylko ganiać się po korytarzach, polować, bawić się i spać. A...My lubić też ogniska i grać w takie coś okrągłe, co się zwać piłką. I żeby nie było. My się też czegoś uczyć, do nas przychodzić wtedy, takie blade twarze, one mieszkać w górnej części wioski – miejsce to zwać się „Pokój Nauczycielski” i one chcieć nas czegoś nauczyć. No wy wiedzieć – pisać, czytać, liczyć i takie tam! Ale my "Dżinsowie" mieć swoje zasady i my się tak łatwo nie poddać.
  Ale czas mijać szybko. I w końcu nasi bogowie: Bóg Dyrektor, Bóg Wicedyrektor i Bóg Wychowawca powiedzieć nam tak: „Wy musieć się stąd wyprowadzić by zrobić miejsce innemu plemieniu zanim pojawić się liście na drzewach wy napisać sprawdzian, potem złożyć podanie do inna wioska, a zanim liście opadnąć, was już w tej wiosce nie być”
  I wy zobaczyć, to być prawda liście nie być na drzewach i nas też tam nie być. Tam mieszkać teraz plemię czwartaków. My teraz mieszkać w wiosce, która zwać się gimnazjum.
  Nasze Plemię nazywać się plemię  "Dżinsów". Nazywać się tak, bo dawno dawno temu przybyć do nas na statkach biali ludzie, ubrani w dziwne stroje, które naszym pra pra pra się podobać i my prowadzić handel wymienny - jeansy za przyprawy i od tamtej pory większość z nas ubierać jeansy.
Niektórzy protestować i nie ubierać jeansów, bo uważać, że one nie być naturalne. Na koniec ja chcieć przedstawić moich współplemieńców:
- Rada plemienia:
  *Wódz: Siedzący Byk
  *Zastępca Wodza: Krwawy Gryzli
  *Skarbnik – Złota Moneta
- Główna Szamanka: Rozmawiająca z Duchami,
- Kucharz Plemienia: Dobre Zioło,
- Główny Lekarz Cicha Woda,
- Straż Plemienia: Ostra Dzida i Ostra Włócznia
- Główny muzyk: Grający z Ptakami
- Kurier Plemienny: Szybki Piorun
- Nasze Pokachontas:
  *Pełnia szczęścia
  *Cicha Wierzba
  *Biały Wilk
- Siła robocza:
  *Dziki Lis


  *Dziki Patyczak

piątek, 17 października 2014

Dzień Chłopaka w Szkole Podstawowej


   29 września Samorząd Uczniowski pod opieką p. Agnieszki Zając zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z klas IV-VI wybrały chłopców, którzy rywalizowali o tytuł "SUPER CHŁOPAKA".  Chłopcy zmierzyli się z takimi konkurencjami jak: przyszywanie guzika, chodzenie w butach na obcasie, uczesanie koleżanki w warkocz, jedzenie cytryny, taniec z dziewczyną.Za każde zadanie jury przyznawało od 0 do 5 punktów.  Najwięcej punktów i tytuł SUPER CHŁOPAKA otrzymał Marcin Krasucki z kl. VI. II miejsce zajął Dawid Latoch z kl. VI, a III miejsce - Jakub Lotek z kl. V. Wszyscy wyróżnieni chłopcy otrzymali medale i słodycze, a pozostałych nagrodzono cukierkami.

   Następnego dnia - 30 września dziewczyny z każdej z klas przygotowały od siebie upominki dla kolegów.

czwartek, 16 października 2014

Wizyta w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim

   16 października 2014r. uczniowie naszej szkoły gościli w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim . Najpierw pokazano nam strój lotnika i wyjaśniono jego właściwości . Później pojechaliśmy na lotnisko. Tam przewodnik opowiedział o samolotach. Potem udaliśmy się do sokolnika, który pokazał nam piękne okazy ptaków drapieżnych, hodowanych by odstraszyć inne ptaki, a także dla ozdoby. Następnie oglądaliśmy Salę Pamięci, która zaskoczyła nas ogromną liczbą eksponatów. W końcu nadszedł punkt kulminacyjny spotkania. Pani dyrektor Danuta Kucio i ppłk. Marcin Heller podpisali porozumienie o współpracy. Chór z naszej szkoły zaśpiewał kilka piosenek o tematyce lotniczej, po czym wszyscy wpisaliśmy się do kroniki i ruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zajechaliśmy na obiad. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domów

środa, 15 października 2014

Dzień Edukacji Narodowej

   15 października 2014r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poszczególnych klas wręczyli kwiaty swoim wychowawcom, dziękując za ich poświęcenie, cierpliwość i trud. Z tej okazji uczniowie pod opieką p.M.Karwowskiej, p.A.Zając i p.I.Smogorzewskiej przygotowali część artystyczną pod tytułem "Niechaj głupstwa was nie smucą! Niech wam gwiazdy do snu nucą", poswięcona nauczycielom. Podczas akademii mogliśmy wysłuchać recytacji wierszy, piosenek i rozbawić się przy komicznych scenach ukazujących przerysowane postawy uczniów i nauczycieli. Po występie wszyscy uczestniczy przedstawienia wręczyli róże i złożyli serdeczne życzenia nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Pani dyrektor D. Kucio wygłosiła przemówienie, w którym dziękowała w imieniu wszystkich za pamięć.


wtorek, 14 października 2014

Dzień Chłopaka


      30 września 2014r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy ,,Dzień Chłopaka”, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. M. Karwowskiej. Z tej okazji wszystkie dziewczęta wybierały swego faworyta w poszczególnych kategoriach. Wyniki przedstawiają się następująco:
  •  Najkulturalniejszy chłopak - Emil Gajda
  • Najbardziej wysportowany –Patryk Wędroch
  • Najbardziej koleżeński – Damian Wylotek
  • Najdowcipniejszy – Rafał Sokół
  • Najprzystojniejszy – Paweł Kołtuniewicz

     Każdy z wyróżnionych otrzymał medal, dyplom i słodki upominek, a pozostali chłopcy również dostali coś dla osłody. Oczywiście, w każdej z klas dziewczyny przygotowały od siebie drobne upominki dla kolegów. Następnie odbyły się zawody piłkarskie, w których rywalizowali między sobą chłopcy z każdej z klas. Najlepsi otrzymali dyplom oto wyniki :
  •  I miejsce – klasa III
  • II miejsce – klasa Ia
  • III miejsce – klasa IIa
  • IV miejsce – klasa Ib .

    Gratulujemy zwycięzcom !








poniedziałek, 13 października 2014

Ślubowanie klas I



Wybory Samorządu Uczniowskiego

    Dnia 24.09.2014 roku przeprowadzone zostały wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Zgłosiło się ośmioro kandydatów: Julia Guz, Julia Lotek, Sandra Rogozińska, Weronika Siudaj, Julia Smogorzewska, Julia Sosnowska, Dominika Warpas, Patryk Wędroch, którzy przedstawili swoje programy, zaprezentowane na plakatach wyborczych.
   Przewodniczącą SU została Julia Lotek, która uzyskała najwięcej głosów (27), zastępcą Weronika Siudaj (15), a skarbnikiem Sandra Rogozińska (11).
   















                                                                                                            Gratulujemy!!!