wtorek, 15 grudnia 2015

XV OTWARTE SPOTKANIA Z PIOSENKĄ SZKOLNĄ W WOHYNIU



 26 listopada 2015 r. dziewczynki ze szkoły podstawowej wzieły udzial w konkursie pod hasłem: "Piosenka Patriotyczna z Hasłem Ekologicznym".
Oto nasze sukcesy:
- Wiktoria Skowron z klasy Va zajęła 1 miejsce w kategorii solistów oraz nagrodę specjalną
- Zespół MINI z klasy III 2 miejsce w kategorii klas I-III
- Zespół MIĘTA w składzie:
     -Amelia Latoch
     -Julia Kożuch
     -Wiktoria Skowron
     -Izabela Skowron
     -Gabriela Kosek
     -Milena Wrzosek
     - Weronika Lis
Wyróżnienie w kategorii zespołów IV-VI.
GRATULUJEMY!


piątek, 4 grudnia 2015

GMINNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ

     W dniu 24.11.2015 r. w Borkach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod patronatem Wójta Gminy Borki. Z naszej szkoły udział wzięło 15 uczniów: 
Ze Szkoły Podstawowej 8 osób: 
  • Aleksandra Kozieł kl. IV
  • Justyna Kulik kl. IV 
  • Wiktoria Skowron kl. V A 
  • Julia Kożuch kl. VB 
  • Bartosz Kwasek kl. V B 
  • Kacper Gurtat kl. V B 
  • Aurelia Kulik kl. VI 
  • Magda Zając kl. VI
Z Gimnazjum 7 osób: 
  • Julia Żurawska kl. I 
  • Dawid Latoch kl. I 
  • Mateusz Majcher kl. II A
  • Katarzyna Białucha kl. II A
  • Patrycja Kaznowska kl. II B 
  • Katarzyna Cieślak kl. II B 
  • Kacper Kos kl. III B

Uczestników do konkursu przygotowywała pani Dorota Latkowska. Konkurs miał formę testu, dotyczącego ogólnej wiedzy ekologicznej oraz naszej gminy. Składał się z 35 zadań zamkniętych oraz 2 zadań otwartych. Uczniowie z naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą ekologiczną.. 

Najwięcej punktów w kategorii Gimnazjum i I miejsce otrzymała Katarzyna Cieślak z klasy IIB, natomiast II miejsce zdobyła Julia Żurawska z klasy I. Uroczyste wręczenie dyplomów laureata oraz nagród przez Pana Wójta – Radosława Sałatę odbyło się dnia 29.11.2015 r. podczas Kiermaszu Andrzejkowego. 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!







środa, 2 grudnia 2015

ANDRZEJKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM



Andrzejki to czas wróżb i zabawy. Z tej okazji 25 i 26 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyły się dyskoteki zorganizowane przez Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod opieką Pani Moniki Karwowskiej i pani Agnieszki Zając.

Na dyskotekach nie zabrakło dekoracji i wróżb, przygotowanych przez uczniów. Cieszyły się one dużym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre  Następnie odbyła się degustacja sałatek i pysznych ciast, wykonanych przez gimnazjalistów w ramach programu „Trzymaj formę!” oraz zdrowy poczęstunek przygotowany przez młodszych uczniów. Zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum bardzo dobrze się bawili.


ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA



25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który został ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Tego dnia Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod opieką pani Moniki Karwowskiej zorganizował obchody święta w ZPO. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, które nie tylko sprawiały radość, ale też „chroniły” przed pytaniem na lekcji.

Gimnazjalistki z Samorządu Uczniowskiego przygotowały kolorowanki „Kubuś Puchatek i przyjaciele”, które przekazały młodszym koleżankom i kolegom w czasie spotkań z nimi. Do przedszkolaków w przebraniach wybrały się: Ania Zając, Karolina Magnuszewska, Gabrysia Robak i Weronika Zając, natomiast zajęcia z klasą „0” poprowadziły Julia Smogorzewska i Julia Lotek. Dziewczęta zaprosiły młodsze koleżanki i kolegów do wspólnej zabawy. W czasie godziny lekcyjnej dzieci poznały historię święta, słuchały wierszy i zagadek o misiach, bawiły się, tańczyły oraz śpiewały. Na koniec otrzymały jabłka, słodkie misie i kolorowanki. Wszyscy bawili się wspaniale i z pewnością zapamiętają datę tego święta na długo


A TERAZ TROCHĘ HISTORII…

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.