piątek, 28 listopada 2014
czwartek, 20 listopada 2014
Spotkanie z ojcem Filipem Leszkiem Buczyńskim prezesem Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia
20 listopada 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z ojcem Filipem Buczyńskim, założycielem i kierownikiem Lubelskiego Hospicjum Dla Dzieci imienia Małego Księcia. Został on zaproszony przez panią Małgorzatę Caban- opiekunkę Szkolnego Koła Wolontariuszy, działającego w naszej szkole. Wydarzenie to miało na celu uświadomienie i pokazanie młodzieży życia chorych ludzi, ich rówieśników. Gość przestawiał nam podopiecznych organizacji, opowiadał liczne historie związane z dziećmi, pokazywał różne aspekty życia
i pracy w hospicjum, tłumaczył jak ważna dla placówki jest pomoc innych, np.: naszej szkoły. Wszyscy z niezwykłym zaciekawieniem słuchali Ojca Filipa.
Na koniec spotkania uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariuszy przekazali pluszowe zabawki dla chorych podopiecznych, które zostały zebrane wśród uczniów i nauczycieli.
piątek, 14 listopada 2014
Tolerancja łączy ludzi
16 listopada jest Dniem Tolerancji. W naszej szkole obchody tego dnia zostały zorganizowane przez Samorządy Uczniowskie pod opieką pani Moniki Karwowskiej i pani Agnieszki Zając.
Każda klasa przygotowała gazetką w swojej sali i plakaty dotyczące tolerancji. Zostały one zaprezentowane w czasie spotkania ogólnoszkolnego, które odbyło się 14.11.2014r.
Młodzież przygotowała przedstawienie pod hasłem „Tolerancja łączy ludzi”. Pojawiły się wiersze oraz piosenki mówiące o wzajemnym szacunku, pomocy, zrozumieniu i tolerancji. Występujący „rozbili ” symboliczny mur nietolerancji, stworzony z negatywnych cech, m.in. : zazdrości, kłamstwa, pychy, zarozumiałości, egoizmu, agresji, rasizmu i nienawiści. Na koniec chór szkolny, kierowany przez panią Izabelę Smogorzewską, zaśpiewał piosenkę: „Tolerować znaczy kochać”.
Organizując obchody Dnia Tolerancji, chcieliśmy zachęcić wszystkich do próby stworzenia lepszego świata, a najlepsza rada , by to zrobić – zacząć od siebie!
Każda klasa przygotowała gazetką w swojej sali i plakaty dotyczące tolerancji. Zostały one zaprezentowane w czasie spotkania ogólnoszkolnego, które odbyło się 14.11.2014r.
Młodzież przygotowała przedstawienie pod hasłem „Tolerancja łączy ludzi”. Pojawiły się wiersze oraz piosenki mówiące o wzajemnym szacunku, pomocy, zrozumieniu i tolerancji. Występujący „rozbili ” symboliczny mur nietolerancji, stworzony z negatywnych cech, m.in. : zazdrości, kłamstwa, pychy, zarozumiałości, egoizmu, agresji, rasizmu i nienawiści. Na koniec chór szkolny, kierowany przez panią Izabelę Smogorzewską, zaśpiewał piosenkę: „Tolerować znaczy kochać”.
Organizując obchody Dnia Tolerancji, chcieliśmy zachęcić wszystkich do próby stworzenia lepszego świata, a najlepsza rada , by to zrobić – zacząć od siebie!
środa, 12 listopada 2014
Limbos
07 listopada 2014r. w naszej szkole odbył się koncert grupy muzycznej " Limbos ". Tym razem pod tytułem " Muzyczny zegar ". Czterej panowie grali na instrumentach , zachęcając do wspólnej zabawy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wydarzenie to miało cel nie tylko rozrywkowy , ale i edukacyjny. Uczestnicy zdobywali wiedzę na temat każdego z utworów , jego pochodzenia , autora , historii muzyki. Wysłuchaliśmy koncertu jesiennego , w skład którego wchodziła muzyka klasyczna, filmowa , jazz. Wszyscy z zachwytem oglądali występ , rozkoszując się dźwiękami gitary elektrycznej , perkusji i klawiszy. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
sobota, 8 listopada 2014
Smaczne i zdrowe drugie śniadanie
W dniu 05 listopada 2014 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej odbyły się szkolne eliminacje „pomysłu na smaczne i zdrowe drugie śniadanie” w ramach działań zmierzających do uzyskania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Uczniowie wszystkich klas chętnie przygotowali swoje pomysły na drugie śniadanie, a zaprezentowały je trzyosobowe delegacje z poszczególnych zespołów klasowych. Niezwykle uroczo i słodko zaprezentowały swoje umiejętności najmłodsi uczniowie. Nad całokształtem czuwała komisja oceniająca, której zadaniem było wyłonienie i ogłoszenie zwycięzców.
Jury dokonało bardzo trudnego wyboru i przyznało I miejsce klasie IIa gimnazjum, która przygotowała przedstawienie pt. „Jedz zdrowiej, żyj dłużej”. Scenariusz napisała uczennica Marta Skowron, a w role aktorów wcielili się: Marta Skowron, Marta Michalska i Dawid Skowron. Dekorację przygotowały uczennice: Julia Sosnowska i Karolina Magnuszewska, a spotkanie prowadziły uczennice: Weronika Zając i Anna Zając. Zwycięzcy zaprezentują swój pomysł na drugie śniadanie w dniu 13 listopada 2014r. o godz. 10 w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.
Jury dokonało bardzo trudnego wyboru i przyznało I miejsce klasie IIa gimnazjum, która przygotowała przedstawienie pt. „Jedz zdrowiej, żyj dłużej”. Scenariusz napisała uczennica Marta Skowron, a w role aktorów wcielili się: Marta Skowron, Marta Michalska i Dawid Skowron. Dekorację przygotowały uczennice: Julia Sosnowska i Karolina Magnuszewska, a spotkanie prowadziły uczennice: Weronika Zając i Anna Zając. Zwycięzcy zaprezentują swój pomysł na drugie śniadanie w dniu 13 listopada 2014r. o godz. 10 w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim.
Prelekcja z przedstawicielami PSSE
W dniu 30 października 2014 roku w Zespole Placówek Oświatowychw Woli Osowińskiej odbyła się prelekcja dla uczniów klasy trzeciej gimnazjum, którą poprowadził Pan Konrad Tarnowski kierownik Lubelskiego Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy wraz z położną Panią Joanną Radwańską.Spotkanie zorganizowała Danuta Karpińska- szkolny koordynatorwe współpracy z Panią Dyrektor Danutą Kucio i przedstawicielami PSSE
w Radzyniu Podlaskim- Panią Marią Kowalską i Jolantą Kozak w ramach działań podjętych przez szkołę zmierzających do uzyskania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, pedagog szkolny i wychowawczyni klasy III, z czego się bardzo cieszymy. Uczniowiez uwagą i zaciekawieniem obejrzeli prezentację, otrzymali broszury i ulotki, a po spotkaniu mieli możliwość zadawania pytań.
w Radzyniu Podlaskim- Panią Marią Kowalską i Jolantą Kozak w ramach działań podjętych przez szkołę zmierzających do uzyskania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, pedagog szkolny i wychowawczyni klasy III, z czego się bardzo cieszymy. Uczniowiez uwagą i zaciekawieniem obejrzeli prezentację, otrzymali broszury i ulotki, a po spotkaniu mieli możliwość zadawania pytań.
Subskrybuj:
Posty (Atom)





