czwartek, 14 października 2021
wtorek, 12 października 2021
Wycieczka do Lublina
W dniu 08.10.2021 roku uczniowie z ZPO w Woli Osowińskiej i SP w Tchórzewie Kolonii 186 wraz z opiekunami: panią Ewą Sidor, panią Elżbietą Kozieł, panią Andżeliką Sałatą oraz panem Tomaszem Miturą wyruszyli na integracyjną wycieczkę do Lublina. Zbiórka była tradycyjnie pod parkiem w Woli Osowińskiej, po drodze zabraliśmy uczniów z Tchórzewa. Było nas razem 43 uczniów, 4 opiekunów, a kierownikiem wycieczki była pani Danuta Karpińska. Harmonogram był bardzo ciekawy, najpierw odbył się spacer po miasteczku akademickim, o godzinie 10.30 obejrzeliśmy ciekawe pokazy i sztuczki na Wydziale Chemii UMCS, nie zabrakło kolorowej chemii i wybuchów, później udaliśmy się do Państwowego Muzeum na Majdanku, by uczestniczyć w 2,5 godzinnej żywej lekcji historii. Około godziny 14.15 pojechaliśmy do kina Cinema City w Plazie, by o 15.00 zdążyć na przygodowy film „Czarny młyn”, który przypadł do gustu wszystkim uczestnikom wycieczki, wiele z nas zrozumiało, co to znaczy empatia. Po całym dniu byliśmy bardzo głodni, więc wszyscy udaliśmy się na posiłek w M. Donald. Do domu wróciliśmy około 20- tej bardzo zmęczeni i zadowoleni. To był udany wyjazd, pogoda dopisała, było chłodno, ale bardzo słonecznie. Uczniowie bardzo zadowoleni już dopytywali o kolejną wycieczkę. Wszystkie planowane punkty wycieczki zostały zrealizowane.
Wyjazd zorganizowała pani Danuta Karpińska.
Kliknij, aby wyświetlić więcej zdjęć
piątek, 8 października 2021
czwartek, 7 października 2021
Dzień Chłopaka w przedszkolu
30 września 2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy długo wyczekiwany Dzień Chłopaka.
Dziewczynki te małe i te duże złożyły chłopcom serdeczne życzenia oraz
odśpiewały uroczyste „Sto lat”. Chłopcy zostali obdarowani prezentami-
samolotami oraz pięknymi, drewnianymi medalami, które zachwyciły wszystkich
przedszkolaków.
Zorganizowano również mnóstwo atrakcji m.in. konkursy sportowe, zabawy ruchowe, pląsy i tańce przy muzyce oraz pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.
Niewątpliwie był to dzień pełen wrażeń, radości i znakomitej zabawy we wszystkich grupach przedszkolnych.
Małym i dużym dżentelmenom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
Milena Latoch-Malesa
Dzień Chłopaka
Dnia 30 września 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka zorganizowany w poszczególnych klasach. Dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów życzenia, zabawy i konkursy oraz fajne upominki. Pojawiły się okolicznościowe gazetki. W planach było ognisko i zabawy w terenie, ale pogoda sprawiła nam psikusa i niestety padało. Nie było to przeszkodą do skonsumowania przygotowanych kiełbasek i innych przysmaków. Panie kucharki, którym serdecznie dziękujemy, w piekarniku upiekły przygotowane frykasy. Najważniejszy jest dobry humor, a tego nikomu nie brakowało. Dziękujemy też rodzicom za pomoc finansową.
Biwak profilaktyczny w Stoczku Łukowskim
W dniach 1-3 października 2021r. harcerki 17. Drużyny Harcerskiej „eR eF” im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego wzięły udział w biwaku profilaktycznym „Proszę, nie bądź w proszku!” zorganizowanym w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim.
Głównym celem biwaku była profilaktyka uzależnień oraz ukazanie
zagrożeń płynących z alkoholizmu i narkomanii.
Program wyjazdu był bardzo bogaty. Pierwszego dnia odbyły się sportowe zajęcia integracyjne, dzięki którym harcerze mieli okazję nawiązać przyjazne relacje podczas wspólnej zabawy. Następnie w zastępach przygotowali kreatywne przypinki, które zdobią harcerskie mundury.
Drugiego dnia harcerze uczestniczyli w grze terenowej, podczas której
musieli rozwiązać szereg zagadek logicznych w czasie kolejnego współzawodnictwa
o tytule „3…, 2…, 1… - Czuwaj!”. Wzięli również udział w turnieju
profilaktyczno-zdrowotnym. Wieczorem zorganizowano uroczysty kominek oraz śpiewanki harcerskie.
Trzeciego dnia odbył się uroczysty apel podsumowujący biwak. Komendant
Hufca- hm. Michał Mojski podziękował wszystkim harcerzom za udział w biwaku
oraz wręczył nagrody za wyróżnienia we współzawodnictwie
podczas gry. Wyróżnienie otrzymała druhna Emilia Chudowolska.
Biwak „Proszę nie bądź w proszku!” pokazał harcerzom alternatywę spędzania
wolnego czasu z dala od używek.
Kolejne spotkanie z drużynami I Szczepu Harcerskiego "Infinity" już wkrótce na zbiórce "Lokalny bohater" poświęconej patronowi naszej
drużyny płk. pil. Zdzisławowi Krasnodębskiemu.
Milena Latoch-Malesa









































