wtorek, 12 października 2021

Wycieczka do Lublina

     W dniu 08.10.2021 roku uczniowie z ZPO w Woli Osowińskiej i SP w Tchórzewie Kolonii 186 wraz z opiekunami: panią Ewą Sidor, panią Elżbietą Kozieł, panią Andżeliką Sałatą oraz panem Tomaszem Miturą wyruszyli na integracyjną wycieczkę do Lublina. Zbiórka była tradycyjnie pod parkiem w Woli Osowińskiej, po drodze zabraliśmy uczniów z Tchórzewa. Było nas razem 43 uczniów, 4 opiekunów, a kierownikiem wycieczki była pani Danuta Karpińska. Harmonogram był bardzo ciekawy, najpierw odbył się spacer po miasteczku akademickim, o godzinie 10.30 obejrzeliśmy ciekawe pokazy i sztuczki na Wydziale Chemii UMCS, nie zabrakło kolorowej chemii i wybuchów, później udaliśmy się do Państwowego Muzeum na Majdanku, by uczestniczyć w 2,5 godzinnej żywej lekcji historii. Około godziny 14.15 pojechaliśmy do kina Cinema City w Plazie, by o 15.00 zdążyć na przygodowy film „Czarny młyn”, który przypadł do gustu wszystkim uczestnikom wycieczki, wiele z nas zrozumiało, co to znaczy empatia. Po całym dniu byliśmy bardzo głodni, więc wszyscy udaliśmy się na posiłek w M. Donald. Do domu wróciliśmy około 20- tej bardzo zmęczeni i zadowoleni. To był udany wyjazd, pogoda dopisała, było chłodno, ale bardzo słonecznie. Uczniowie bardzo zadowoleni już dopytywali o kolejną wycieczkę. Wszystkie planowane punkty wycieczki zostały zrealizowane.

    Wyjazd zorganizowała pani Danuta Karpińska.



                                                    Kliknij, aby wyświetlić więcej zdjęć

czwartek, 7 października 2021

Dzień Chłopaka w przedszkolu

30 września 2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy długo wyczekiwany Dzień Chłopaka.  

Dziewczynki te małe i te duże złożyły chłopcom serdeczne życzenia oraz odśpiewały uroczyste „Sto lat”. Chłopcy zostali obdarowani prezentami- samolotami oraz pięknymi, drewnianymi medalami, które zachwyciły wszystkich przedszkolaków. 

Zorganizowano również mnóstwo atrakcji m.in. konkursy sportowe, zabawy ruchowe, pląsy i tańce przy muzyce oraz pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.

 Niewątpliwie był to dzień pełen wrażeń, radości i znakomitej zabawy we wszystkich grupach przedszkolnych.

Małym i dużym dżentelmenom  życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Milena Latoch-Malesa
























 

Dzień Chłopaka

    Dnia 30 września 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka zorganizowany w poszczególnych klasach. Dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów życzenia, zabawy i konkursy oraz fajne upominki. Pojawiły się okolicznościowe gazetki. W planach było ognisko i zabawy w terenie, ale pogoda sprawiła nam psikusa i niestety padało. Nie było to przeszkodą do skonsumowania przygotowanych kiełbasek i innych przysmaków. Panie kucharki, którym serdecznie dziękujemy, w piekarniku upiekły przygotowane frykasy. Najważniejszy jest dobry humor, a tego nikomu nie brakowało. Dziękujemy też rodzicom za pomoc finansową.

Bożena Skowron








Biwak profilaktyczny w Stoczku Łukowskim


W dniach 1-3 października 2021r.  harcerki 17. Drużyny Harcerskiej „eR eF” im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego wzięły udział w biwaku profilaktycznym „Proszę, nie bądź w proszku!” zorganizowanym w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. 

Głównym celem biwaku była profilaktyka uzależnień oraz ukazanie zagrożeń płynących z alkoholizmu i narkomanii. 

Program wyjazdu był bardzo bogaty.  Pierwszego dnia odbyły się sportowe zajęcia integracyjne, dzięki którym harcerze mieli okazję nawiązać przyjazne relacje podczas wspólnej zabawy. Następnie w zastępach przygotowali kreatywne przypinki, które zdobią harcerskie mundury.

Drugiego dnia harcerze uczestniczyli w grze terenowej, podczas której musieli rozwiązać szereg zagadek logicznych w czasie kolejnego współzawodnictwa o tytule „3…, 2…, 1… - Czuwaj!”. Wzięli również udział w turnieju profilaktyczno-zdrowotnym. Wieczorem zorganizowano uroczysty kominek oraz śpiewanki harcerskie.

Trzeciego dnia odbył się uroczysty apel podsumowujący biwak. Komendant Hufca- hm. Michał Mojski podziękował wszystkim harcerzom za udział w biwaku oraz wręczył nagrody za wyróżnienia we współzawodnictwie podczas gry. Wyróżnienie otrzymała druhna Emilia Chudowolska.

Biwak „Proszę nie bądź w proszku!” pokazał harcerzom alternatywę spędzania wolnego czasu z dala od używek. 

Kolejne spotkanie z drużynami I Szczepu Harcerskiego "Infinity" już wkrótce na zbiórce "Lokalny bohater" poświęconej patronowi naszej drużyny płk. pil. Zdzisławowi Krasnodębskiemu.

 

Milena Latoch-Malesa