piątek, 10 maja 2013

Noc Muzeów w Woli Osowińskiej

18 maja br. już po raz drugi pasjonaci regionalizmu z Woli Osowińskiej, okolicznych miejscowości, oraz całej Lubelszczyzny przybyli do muzeum regionalnego w Woli Osowińskiej by wziąć udział w 17 europejskiej nocy muzeów.

Impreza rozpoczęła się o godz. 19:00. Już od samego początku przybyli goście mogli zwiedzać ekspozycję muzealną, po której oprowadzała p. Alina Brynczak, członkini Towarzystwa Regionalnego oraz córka jego założyciela. W tym samym czasie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały pracę na warsztacie tkackim, oraz pranie na tarze i kijankach. Trochę później, bo około godz. 20:00 rozpoczęły się występy zespołów i solistów muzycznych, w tym niedawno powstałego zespołu wokalnego z Woli Osowińskiej i Osowna. W trakcie tych występów na straganie obok można było skosztować potraw regionalnych wytwarzanych w Woli Osowińskiej m.in. krtoflaków, kapusty z grochem, podsosu, parowańców, swojskiego chleba na zakwasie oraz wielu różnych innych ciast i potraw przygotowywanych przez gospodynie z gminy Borki. Wielkim zainteresowaniem cieszył się również podpiwek. Podczas festynu nie zabrakło Woleńskiej zabawy na ludowo, a całość skończyła się tuż po północy już w niedzielę 19 maja.

Ważną rolę podczas imprezy odegrali uczniowie naszego gimnazjum, ponieważ przez cały czas pełnili dyżury w salach muzealnych oraz uczestniczyli w inscenizacjach. Całość poprowadziła p. Krystyna Kożuch.






Gminny Osrodek Kultury w Borkach z/s w Woli Osowińskiej i Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego zapraszają na Noc Muzeów, która odbędzie się 18/19 maja 2013 r. w Muzeum Wiejskim w Woli Osowińskiej w godzinach 19.00 - 24.00. W ramach proponujemy następujące zdarzenia zwiedzanie ekspozycji muzealnych, pokazy ginących zawodów i umiejętności, targi i wystawy kolekcjonerów, degustacja 
i kiermasz potraw regionalnych,niesamowite opowieści oraz zabawa na ludowo.
--
Towarzystwo Regionalne im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej
ul. 22 lipca 29
21-345 Borki
tel./fax. 81 85-74-195

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz