sobota, 23 marca 2019

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W WOLI OSOWIŃSKIEJ


21 marca 2019 roku Samorząd Uczniowski pod opieką pani Moniki Jędrzejkiewicz zorganizował obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Lekcje rozpoczęły się o godzinie 800, jak zwykle, ale były prowadzone przez uczniów po ustaleniach z nauczycielami. Prowadzący zajęcia byli wymagający, a pedagodzy w roli uczniów bywali niegrzeczniJ

Aby świętować powitanie wiosny, uczniowie wszystkich klas udekorowali swoje sale, wykonali gazetki oraz ubrali się kolorowo, by poczuć wiosenny klimat. Poszczególne klasy wykonały też stroiki wiosenne lub świąteczne, które zaprezentowały na forum szkoły. Powstały piękne prace, które później zostały przekazane na kiermasz, a dochód z ich sprzedaży na Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Następnie nagrodzeni zostali uczniowie z klasy IIIb, którzy mieli w Dniu Wagarowicza 100% frekwencję i otrzymali puchar ze słodką zawartością. Dyplomem i słodkościami doceniona została też klasa VIIIb, w której nieobecna była tylko jedna osoba.

Następnie pani dyrektor Agnieszka Zając podziękowała za zaangażowanie w zbiórkę monet w ramach akcji „Góra Grosza” i wręczyła gospodarzom klas dyplomy.

Po tej części uczniowie klas IV – VI rozpoczęli rywalizację w różnych konkurencjach sportowych, które prowadziła pani Milena Latoch – Malesa wraz z wychowawcami. Najlepsi otrzymali dyplomy, a wszyscy słodkie podziękowania.

Młodzież z klas siódmej, ósmych oraz gimnazjaliści wzięli udział w rozgrywkach w piłkę nożną pod opieką pana Marka Bernata. Wyniki rywalizacji w kategorii dziewcząt przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa IIIb

II miejsce – klasa VIIIb

III miejsce – klasa VII

W kategorii chłopców:

I miejsce – klasa IIIa

II miejsce – klasa VIIIa

III miejsce – klasa IIIb

IV miejsce – klasa VII

V miejsce – klasa VIIIb

Kapitanowie drużyn odebrali dyplomy. Gratulujemy!!!21 marca obchodzony jest też Światowy Dzień Zespołu Downa. Data jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów, składających się z łańcuchów DNA, powoduje występowanie tej wady genetycznej.

W geście solidarności z osobami z zespołem Downa założyliśmy tego dnia kolorowe skarpetki, niektórzy nawet nie do pary. To inicjatywa, której celem jest budowanie świadomości, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Ma też na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z zespołem Downa.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął w wyśmienitych nastrojach. Wspólne działania były okazją do integrowania się zespołów klasowych. Wszyscy wspaniale się bawili i byli zadowoleni z tak udanego Pierwszego Dnia Wiosny.

Monika Jędrzejkiewicz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz