wtorek, 31 maja 2022

SUKCES NATALII ZAJĄC W POWIATOWYM KONKURSIE POETYCKIM ,,NIE BYŁOBY NA STOLICY PIOTROWEJ PAPIEŻA-POLAKA,GDYBY NIE PRYMAS TYSIĄCLECIA”

Uczniowie klasy VII z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej wzięli udział w konkursie na wiersz związany z tematem: ,,Nie byłoby na stolicy Piotrowej Papieża – Polaka, gdyby nie Prymas Tysiąclecia” organizowanego z okazji roku 2021 ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 Organizatorami konkursu byli:

- Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim,

 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim,   

- Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim .

Honorowy  patronat objęli:

- Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski ,

- Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek,

- Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

Zmagania poetyckie miały na celu przedstawienie w formie wiersza życia i nauczania św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

29 maja 2022 roku podczas uroczystej wieczornicy organizowanej z okazji 102 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wręczone zostały nagrody i wyróżnienia w tym konkursie .

Nagrodę główną w kategorii klas VII-VIII otrzymała Natalia Zając – uczennica kl. VII Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej za wiersz pt. ,,Wybór”. Opiekunem uczennicy była pani Elżbiety Kozieł. Nagrodę ufundował  i wręczył Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek.

Gratulujemy Natalce i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                   Elżbieta Kozieł


Zdjęcia pochodzą ze strony Kocham Radzyń Podlaski