wtorek, 3 grudnia 2019

Andrzejki naszych zuchów i harcerzy


W dniu 29 listopada 2019 roku 30 Gromada Zuchowa “Rude Wiewiórki” oraz 17 Drużyna Harcerska „eR eF” im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego udały się do Zespołu Placówek Oświatowych w Borkach, by wziąć udział w Andrzejkach Zuchowych zorganizowanych przez 18 Gromadę Zuchową Sówki Mądre Główki.  W zabawie wzięły udział  zuchy i harcerze należące do I Szczepu Harcerskiego „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim.
W pierwszej części odbyły się II Jesienne Turystuczno-Ogniskowe Śpiewanie „Kartofelek” zorganizowane przez GOKiS w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, podczas którego wszyscy śpiewaliśmy piosenki harcerskie m.in. „Krajka”; „Szara lilijka”; „Śpiewogranie”.
W drugiej części dla zuchów zostały zorganizowane różne wróżby, zabawy i tańce. Nie zabrakło też poczęstunku, słodkości, które dodawały wigoru uczestnikom do dalszych harców i realizacji kolejnych  zadań. Każdy uczestnik mocno przeżywał spotkanie z wróżkami, które przepowiadały wszystkim miłe zdarzenia losowe oraz wyzwalały sporo uśmiechów i radości.
Natomiast  harcerze  17 DH „eR eF” im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego po zakończeniu spotkania w Borkach udali się do naszej placówki, aby kontynuować zaplanowany wieczór andrzejkowy.  Zabawa była jak zawsze znakomita. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb oraz gier. Harcerze mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, miłość, pech czy jakaś inna niespodzianka. Kolejnym punktem naszego spotkania było wspólne oglądanie wszystkim znanego filmu fabularnego pt. „Kevin sam w domu”. Uwielbiamy takie formy spędzania czasu i dzięki temu pogłębiają się nasze relacje.

Milena Latoch-Malesa
Anna Siudaj


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz