sobota, 28 grudnia 2019

„DZIECIĘ JEST CUDEM WSPANIAŁYM” SPOTKANIE WIGILIJNE W NASZEJ SZKOLE

W dniu  20 grudnia 2019 roku zostało zorganizowane spotkanie opłatkowe dla społeczności szkolnej ZPO w Woli Osowińskiej. Przedstawiciele uczniów powitali wszystkich przybyłych. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Paweł Komoń- zastępca Wójta Gminy Borki, pani Krystyna Kożuch- Prezes Towarzystwa Regionalnego w Woli Osowińskiej, pani Beata Żurawska-Polkowska- Dyrektor ZSR w Woli Osowińskiej, pani Danuta Kucio- Przewodnicząca Rady Gminy Borki, pani Beata Guz- Przewodnicząca Rady Rodziców i Przewodnicząca Komisji Oświatowej, nauczyciele, rodzice, pracownicy i uczniowie szkoły. Cieszymy się, że mimo przedświątecznego zamieszania, nasi goście znaleźli czas, by spotkać się z nami.
Pani Dyrektor Agnieszka Zając powitała wszystkich, po czym złożyła życzenia z okazji nadchodzących świąt. Następnie pan Paweł Komoń - zastępca Wójta Gminy Borki przeczytał życzenia od Radosława Sałaty - Wójta Gminy Borki. Potem wystąpiły dzieci z przedszkola przygotowane przez panie: Annę Siudaj i Milenę Latoch-Malesę. Maluchy zaśpiewały kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze” oraz zatańczyły ,,Taniec na cześć Pana”.
Nie zabrakło również jasełek, które w tym roku były pod hasłem: ,,Dziecię jest cudem wspaniałym”. Inscenizację przygotowali uczniowie z klasy I i III pod kierunkiem wychowawczyń: pani Aliny Oprawskiej i pani Danuty Kucio przy współpracy z panią Elżbietą Kozieł, która czuwała nad całą uroczystością.
Po części artystycznej dzieci z klas I-III spotkały się ze swoimi wychowawczyniami, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz poczęstować się potrawami wigilijnymi. Natomiast uczniowie z klas IV-VIII zebrali się na stołówce szkolnej wraz z nauczycielami i gośćmi. Po wspólnym odśpiewaniu kolędy ,,Wśród nocnej ciszy”  i modlitwie oraz odczytaniu fragmentu Pisma Świętego, mówiącym o Bożym Narodzeniu, gospodarze klas otrzymali opłatek. Następnie wszyscy przełamali się nim i złożyli sobie życzenia.  Po części oficjalnej uczniowie, nauczyciele i goście zasiedli do stołów nakrytych białym obrusem, zastawionych różnymi wigilijnymi potrawami.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie jasełek, uczniom za wspaniały występ, wychowawcom klas, pracownikom szkoły i rodzicom za przygotowanie wigilii. Wszystkim obecnym za życzenia i wspólne kolędowanie.
Życzymy spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Życzymy….
świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek
 oraz nadzieję na Nowy Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.


Elżbieta Kozieł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz